Громадська організація — це інститут громадянського суспільства
Що таке громадська організація? Що ми знаємо про громадські організації? Як ми можемо використати інститути громадянського суспільства, щоб наше життя покращилося, змінилося, стало ефективним, цікавим, насиченим та зрештою просто результативним? Яке ще питання можна поставити, щоб зрозуміти – громадська організація це єдиний простий і реальний спосіб участі громади загалом і кожного громадянина зокрема брати участь у нашому державотворенні, або просто вирішувати свої маленькі чи більші проблеми гуртом.
Як часто ми доводимо один одному, що влада у нас не працює для людей, що обираємо ми не тих, що ми нічого не вирішуємо, не можемо…
Але нас так багато, ми такі різні і кожен особистість, кожен щось вміє, знає, може… отже варто просто захотіти і знайти однодумців, тих хто теж вміє, знає, може. Об’єднавши свої можливості ми багато чого зможемо зробити для себе самі не чекаючи поки нам зробить влада, а можливо і допоможемо владі зрозуміти, що нагально потрібно громаді і зробимо спільно. Власне, «влада» це поняття абстрактне по суті. Зрозуміло, що у владних кабінетах сидять такі самі громадяни, у них є батьки, діти, сім’я і дім, біди і радості у них ті ж самі, бо вони і ми це суть одне.
То чому ж тоді ми стоїмо осторонь свого власного життя, чому чекаємо коли нам влаштують комфортні умови? Якщо кожен запропонує громаді хоча б одну конструктивну ідею і візьме участь у її реалізації результати не змусять себе чекати. Звичайно виникає питання: яким чином це можна зробити?
Організуватися громаді допомагають інститути громадянського суспільства. Громадські організації об’єднують людей заради досягнення спільних цілей. В об’єднанній громаді завжди знайдеться людина потрібної професії, з необхідними знаннями чи можливостями, щоб з її допомогою здійснити задумане.
Громадські організації в Україні сьогодні тісно співпрацюють, обмінюються досвідом і мають величезний позитивний досвід і потенціал. Тому будь-якій громаді, яка вирішила зорганізуватися не тільки є у кого повчитися, проконсультуватися чи порадитися, але і просто необхідно це робити. Навіщо придумувати і опробувати те, що вже давно створене і реалізоване.
Інтернет-можливості допомагають нам отримати необхідну інформацію не виходячи з дому. В режимі реального часу ми можемо спілкуватися з будь-ким не виходячи з дому. Ми живемо у час, коли все, що існує у світі може бути використане не виходячи з дому. А отже, не існує об’єктивних причин, чому місцеві громади не можуть зорганізуватися заради своїх потреб.
Тому кожен, хто хоче покращити своє життя, має себе запитати: «Чому мені потрібна громадська організація?»
Свої думки і пропозиції можна надіслати через форму зворотнього зв’язку, або у коментарях, що нижче, тоді вас зможуть прочитати інші відвідувачі сайту.
© Ірина Сташенко
Заступник Голови Правління
ГПО «Христинівчани»